قیمت میلگرد صادراتی چین

همانطور که می دانید چین یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان میلگرد جهان است. و تغییرات قیمت میلگرد صادراتی چین تاثیر مستقیمی بر قیمت بازار جهانی صنعت فولاد دارد. نوسانات قیمت میلگرد چین با عوامل مختلفی در ارتباط است. تا انتهای این مطلب همراه آهن پویا باشید تا شما را با این عوامل آشنا کنیم.

قیمت میلگرد صادراتی چین

عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد صادراتی چین

میلگرد در سراسر چین در حال تولید است. از مراکز اصلی تولید میلگرد در چین می توان به تیانجین در شمال و شانگهای در شرق اشاره کرد. بخش قابل توجهی از میلگردهای تولیدی به خارج چین صادر می شوند، عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد صادراتی چین، شامل موارد زیر است:

  • نوسانات شاخص بورس چین: بازار مالی شانگهای مهمترین مرکز اقتصادی و بازار داد و ستد چین است. شانگهای یکی از موثر ترین مراکز بورس و مبادلات مالی جهان نیز محسوب می شود. نوسانات این بازار تاثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد صادراتی چین دارد.
  • میزان ساخت و ساز: از عومل مهم دیگری که می توان بیان کرد میزان ساخت و ساز در کشور چین است. در شرایط خوب اقتصادی با رشد ساخت و ساز، تولید میلگرد نیز در چین افزیش پیدا می کند. بعلت وسعت ساخت و ساز در چین، تغییرات آن تاثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد صادراتی دارد.
  • سیاست های دولت: دولت چین نظارت مستقیمی بر میزان تولید میلگرد این کشور دارد. و در مقاطعی دستور افزایش و یا کاهش تولیدات را صادر می کند. به عنوان مثال دولت چین برای کاهش میزان گازهای گلخانه ای در زمان برگزاری المپیک زمستانی 2022، دستور کاهش تولیدات میلگرد را صادر کرد، که بر افزایش قیمت میلگرد صادراتی این کشور تاثیر گذار بود.
  • قیمت سنگ آهن: واضح است که قیمت سنگ آهن بعنوان ماده اولیه تولید میلگرد، تاثیر مستقیمی بر قیمت خود میلگرد نیز دارد. پس قیمت جهانی سنگ آهن نیز از فاکتورهای مهم تاثیر گذار بر قیمت میلگرد صادراتی چین است.
  • قیمت انرژی: کارخانجات فولاد چین از نفت، زغال سنگ، گاز و برق برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند. نوسانات قیمتی هر کدام از آنها بر قیمت نهایی میلگرد تولیدی تاثیر گذار خواهد بود.

عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد صادراتی چین

ویژگی های میلگرد صادراتی چین

میلگرد تولید چین قیمت مناسبی نسبت به میلگرد دیگر کشورها دارد. و توانسته است جایگاه خوبی در بازارهای بین الملی بدست آورد. چین با دارا بودن سیستم حمل و نقل گسترده، آمادگی تحویل میلگردها را در کمترین زمان به خریداران دارا است. و همچنین به علت وجود کارخانجات متعدد، میلگردهای تولید شده در چین دارای تنوع و کیفیت های مختلفی است که قادر هستند مشتریان مختلف را جذب کنند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت لحظه ای و ویژگی میلگردهای مختلف به سایت آهن پویا مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن