وزن میلگرد نیشابور | جدول وزنی میلگرد آجدار نیشابور

میلگرد نیشابور از با کیفیت ترین انواع میلگرد ایرانی در بازار است. عوامل بسیاری در کیفیت و مرغوبیت میلگرد ها نقش دارد. از عوامل تاثیرگذار در انتخاب یک میلگرد توسط پیمانکاران و مهندسان می توان به وزن مناسب و استاندارد آن اشاره کرد. کارخانه میلگرد نیشابور یکی از کارخانه های داخلی است که توانسته به دلیل تولید میلگرد هایی با کیفیت بازار فروش بالایی داشته باشد. میلگرد های تولید شده در کارخانه نیشابور دارای تنوع بالایی هستند. این کارخانه میلگرد های ساده و آجدار گرید A3 را در حجم بسیار بالا به تولید می رساند. میلگرد ساده نیشابور دارای قطری بین 10 تا 50 میلی متر است و از مقاومت کششی و تسلیمی مطلوبی برخوردار است. میلگرد آجدار نیشابور در دو نوع آج 340 و 400 از بهترین نمونه های میلگرد در بازار ایران محسوب می شوند. از پر فروش ترین انواع میلگرد نیشابور می توان به سایز 16 آن اشاره نمود. میلگرد و سایر آهن آلات به صورت وزنی فروخته می شوند. یعنی عامل تاثیرگذار در قیمت این محصول وزن آن هاست. مهندسان برای انتخاب نوع میلگرد پارامتر هایی را مد نظر قرار می دهند. از جمله مهم ترین این پارامتر ها می توان به نزدیک بودن مقادیر وزنی میلگرد های تولیدی با وزن استاندارد در جدول اشتال اشاره کرد.

وزن میلگرد نیشابور | جدول وزنی میلگرد آجدار نیشابور

وزن میلگرد نیشابور چقدر است؟

میلگرد نیشابور از انواع میلگرد سنگین در ایران محسوب می شود. طبق محاسبات انجام شده هر متر از هر نوع میلگرد باید وزن ثابتی داشته باشد. به طور مثال هر 12 متر از میلگرد سایز 10 نیشابور دارای وزنی معادل 7.8 کیلوگرم است. این وزن بسیار نزدیک به وزن جدول اشتال است. یکی از دلایلی که باعث می شود فروش میلگرد سایز 16 بسیار بالا باشد استاندادر بودن و داشتن وزنی معادل با جدول اشتال است. وزن میلگرد یکی از مشخصات فنی این محصول است. شمش هایی که برای تولید میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد در کوره هایی تا حرارت 1200 درجه سانتی گراد ذوب می شوند و پس از آن توسط تجهیزات و دستگاه های دیگری به شکل میلگرد های ساده و آجدار قالب گیری می شوند. خرید میلگرد نیشابور باید از فروشگاه ها و ارائه دهندگان مطمئن انجام شود. متاسفانه نمونه های تقلبی از انواع میلگرد در بازار وجود دارد که با قیمت ارزان تر و به نام میلگرد های کارخانه های معتبر به فروش می رسد. فروشگاه اینترنتی آهن پویا یکی از معتبر ترین فروشگاه های ارائه دهنده انواع میلگرد محسوب می شود. این فروشگاه با اخذ نمایندگی از برند های مطرح و با کیفیت ایرانی در تلاش است تا بتواند نمونه های مرغوب میلگرد را به خریدارن عرضه نماید. با مراجه به سایت آهن پویا می توان از اخبار و اطلاعات روز دنیای آهن آلات و میلگرد اطلاعات کسب کنید. تعداد بالایی کارخانه میلگرد در کشور در حال فعالیت است، شما عزیزان می توانید برای خرید میلگردهای کارخانه های مختلف با آهن پویا همراه شوید.

وزن میلگرد نیشابور چقدر است؟

جدول وزنی میلگرد آجدار نیشابور

در جدول وزنی میلگرد نیشابور وزن 12متر از هر نوع میلگرد به همراه وزن استاندارد آن در جدول اشتال درج شده است.

سایز میلگرد

وزن اشتال ( هر 12 متر) kg

وزن میلگرد نیشابور( هر 12 متر) kg
10 6.9-7.8 7.3
12 10.02-11.2 10.5
14 13.8-15.2 14.2-14.6
16 18.02-19.09 18.8-19.2
18 22.80-25.2 24-24.4
20 28.16-31.12 29-29.4
22 33.9-37.5 36-36.4

انواع میلگرد تولید شده نیشابور نسبت به مقادیر استاندارد دارای تلورانس بسیار پایینی است. در خرید میلگرد انتخاب یک برند و فروشنده مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تعیین اندازه میلگرد ها از فرمول های پیچیده ای استفاده می شود. این مقادیر توسط کارشناسان و مهندسان مشخص و اندازه گیری می شود. میلگرد های سبک تر یا سنگین تر از مقادیری که در جدول اشتال وجود دارد، غیر استاندارد محسوب می شوند و باعث می شود این محصول عملکرد مناسبی در ساخت و ساز نداشته باشد.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن