چرا استفاده از میلگرد A4 به صرفه تر است؟

میلگردها قطعات فولادی پرکاربردی هستند که با استفاده از آن ها میزان مقاومت پروژه های ساختمانی و استحکام بناها به حد قابل توجهی افزایش می یابد. پس از ورود این متریال به صنعت ساختمان سازی، آسیب پذیری بناها در مقابل زلزله و دیگر حوادث کاهش قابل توجهی پیدا کرد. چرا که میلگرد کمبود مقاومت کششی بتن را جبران می نماید. با توجه به اینکه بهره گیری از مواد اولیه و محصولات با کیفیت در ساخت و سازها می تواند تاثیر چشم گیری در کاهش هزینه های اجرای پروژه ها داشته باشد، بشر همواره به دنبال ارتقا دادن تکنولوژی های موجود و ساخت محصولات مقبول تر بوده است. تعداد بالایی کارخانه میلگرد در کشور در حال فعالیت است، شما عزیزان می توانید برای خرید میلگردهای کارخانه های مختلف با آهن پویا همراه شوید.

میلگرد A4 نیز حاصل همین طرز فکر بشریت بوده است که علاوه بر بالا بردن سطح کیفی بناها، هزینه ها را نیز تا حد قابل توجهی کاهش داده است. میلگرد A4 که با روش ترمکس و پیشرفت تکنولوژی نورد ساخته و ارائه شده است، مشکل تولیدات قبلی میلگرد را مرتفع نموده و محصولی با مقاومت نرمال که شکل پذیری مطلوبی نیز دارد را، در اختیار متقاضیان قرار داده است. همچنین در نوع آجدار این محصول، مسئله میزان کربن در مقابل شکنندگی حل شده است. در این تکنولوژی سرعت سرد کردن و میزان درجه حرارت کنترل شده و طی فرآیندی ترمودینامیکی، مقاومت میلگردها افزایش می یابد. در تولید با استفاده از روش ترمکس؛ میلگردهای تولید شده با دما و سرعت زیاد از درون نازل آب عبور داده می شوند و با روبه رو شدن با آب سرد، دچار شوک می شوند. در نتیجه میلگرد ساختار کریستالی به خود گرفته و در سطح خارجی آن ها لایه ای از مارتنزیت تشکیل می گردد. لذا با توجه به اینکه بخش داخلی میلگرد گرم باقی می ماند، محصول از خاصیت انعطاف پذیری برخوردار خواهد شد. کربن کمتر موجب افزایش میزان شکل پذیری تولیدات می گردد.

چرا استفاده از میلگرد A4 به صرفه تر است؟

مزایای استفاده از میلگرد A4

میلگرد A4 که به دلیل برخورداری از فرم دوکی شکل، با عنوان میلگرد مرکب و در رده میلگرد های سخت قرار می گیرد؛ از سال 1392 مجوز استفاده در صنعت ساختمان سازی را دریافت کرده است. چرا که از نظر اصول طراحی سازه و جهت مقاوم سازی بناها در برابر زلزله، استفاده از میلگردهایی که درصد شکنندگی آن ها پایین و میزان مقاومت و استحکام آن ها بالا باشد، مورد تائید کارشناسان است. میلگردهای آجدار به دلیل برخورداری از شکل گیری مطلوب و استحکام قابل قبول، در ساخت سازه ها بکار گرفته می شود. وجود آج های طولی در طرفین این محصول و عدم بکار گیری کربن در مقیاس وسیع در ساخت این نوع میلگرد، مقاومت آن را افزایش می دهد. استاندارد آج 250 و 500 در ساخت میلگرد آجدار لحاظ می شود. برخی از مزایای استفاده از میلگرد A4 عبارتند از:

  • کاهش قابل توجه میزان هزینه های اجرایی پروژه
  • بالا رفتن سرعت اجرای ساخت و ساز و پروژه ها
  • ارتقاء استحکام سازه های ساخته شده از بتن و بالا رفتن سطح مقاومت آن ها در مقابل خوردگی
  • عدم آسیب رسانی به محیط زیست و استفاده بهینه و مناسب از مصالح
  • سازگار بودن با اعضایی که مقاومت فشاری بالاتری دارند
  • هماهنگی بهتر با بتن در زمان اجرای پروژه و قرار گرفتن آسان میلگرد در لابه لای بتن
  • کاهش قابل توجه میزان میلگرد مورد نیاز برای اجرای پروژه های بتنی

مزایای استفاده از میلگرد A4

هزینه و کاربرد استفاده از میلگرد A4

در زمان بررسی انواع میلگرد برای اجرای پروژه ها، مشخص می گردد که هزینه تهیه و خرید میلگرد A4 بیشتر از سایر انواع این محصول است. با این وجود بسیاری از متخصصان بکار گیری این میلگرد را در ساخت سازه ها و اجرای قاب های خمشی و دیوارهای برشی ارجح می دانند که این امر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه به نظر نمی رسد. نکته قابل توجه در این رابطه این است که میزان استفاده از میلگرد A4 نسبت به سایر میلگردها در یک پروژه واحد، یکسان نیست. میلگرد A4 مورد نیاز برای اجرای یک سازه به مقدار یک چهارم کمتر از سایر انواع است. در نتیجه با کمی تامل مشخص می گردد که استفاده از این محصول علاوه بر حفاظت از محیط زیست و ایجاد مقاومت مطلوب، هزینه های مصرفی را به طور چشم گیری کاهش می دهد. به همین علت استفاده از میلگرد A4 دارای توجیه اقتصادی بوده و بکار گیری از آن توسط کارشناسان موکدا توصیه می شود.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن