031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تولید فولاد کشور امسال تا ۳۲ میلیون تن افزایش می یابد.
پنج شنبه 8 آبان 1399 بازدید : 156

 سیدرضا شهرستانی در گفتگو با خبرنگاران  افزود: سال گذشته در مجموع کل محصولات فولادی تولیدی در ایران به ۲۸ میلیون تن رسید.

این عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بیان کرد: پیش‌بینی ما این است که از ۳۲ میلیون تن محصولات فولادی ۱۱ میلیون تن آن به ورق اسلب اختصاص یابد و بین ۱۹ تا ۲۱ میلیون تن شمش فولادی برای تولید تیرآهن، نبشی و میلگرد در کشور تولید شود.

وی با اشاره به آمار تولید انواع محصولات فولادی در شش ماهه نخست سال جاری در کشور یادآورشد: در ۶ ماهه نخست امسال در مجموع ۶۲۶ هزار تن تیر آهن در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ بیش از ۱۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

طبق گفته های شهرستانی، در این مدت ۴ میلیون و ۵۴۵ هزار تن میلگرد در کشور تولید شد که نسبت به سال گذشته که ۳ میلیون و ۹۵۹ هزار تومان بود حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی کلاچ بیان کرد: در شش ماهه نخست امسال تولید نبشی، ناودانی و سایر مقاطع فولادی در کشور ۳۹۳ هزار تن بود که نسبت به سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ادامه افزود: مجموع تولید مقاطع طویل فولادی در کشور در این مدت ۵ میلیون و ۵۶۴ هزار تن بود که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ بیش از ۱۳ درصد رشد داشته است.

شهرستان یادآور شد: آمارها نشان می‌دهد که در نیمه نخست سال ۹۸ مجموع تولید مقاطع طویل فولادی در کشور معادل ۴ میلیون و ۹۰۶ هزار تن بوده است.

وی اظهار داشت: در مدت یاد شده در کشور ۴ میلیون و ۵۷۲ هزار تن ورق گرم در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان بود ۴ درصد افزایش یافته است.

شهرستانی بیان کرد: در این مدت یک هزار و ۳۶۲ تن ورق سرد در کشور تولید شده که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته، اما تولید ورق های پوشش دار با ۷۶۶ هزار تن در مقایسه با ۶ ماه نخست سال گذشته ۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران یادآورشد: در مجموع در شش ماهه نخست امسال کل محصولات فولادی در کشور به ۱۱ میلیون و ۳۰ هزار تن رسید که در مقایسه با ۶ ماه نخست سال گذشته که ۱۰ میلیون و ۱۷۳ هزار تن بوده بیش از ۸ درصد افزایش داشته است.

رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی کلاچ یادآورشد: در این مدت تولید کنندگان فولاد در کشور ۸ میلیون و ۶۳۶ هزار تن بیلت و بلوم بود که نسبت به سال گذشته در این مدت ۱۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گفته شهرستانی، در مدت یادشده در مجموع ۵ میلیون و ۷۵۶ تن اسلب در کشور تولید شد که نسبت به سال گذشته که ۵ میلیون و ۴۱۳ هزار تومان بود، ۶ درصد افزایش داشته است.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهارداشت: بر اساس آمارهای موجود در ۶ ماهه نخست امسال در مجموع ۱۵ میلیون و ۵۶۲ هزار تن آهن اسفنجی در کشور تولید شد که نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0