031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

لوله جدار چاه
یکشنبه 30 تیر 1398 بازدید : 840

لوله از محصولاتی که در صنعت و ساخت و ساز کاربرد دارد. این مقاطع فولادی در اندازه ها و ضخامت های مختلفی به دو حالت زیر تولید می شوند.

محصولات بدون شیار
محصولات با شیار مشبک مانند

تفاوت این دو نوع در ظاهر محصول است. جداره نوع دوم، شیار های عمومی دارد. از محصولات شیار دار می توان به لوله های جدار چاه اشاره کرد که در چاه های عمیق برای انتقال آب و مایعات استفاده می شود. این محصول برای جلوگیری از نشت چاه و ریزش آن کاربرد دارد.

 

ویژگی  محصولات شیار دار:

وزن مناسب 
ضد فرسایش 
مستحکم
بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی 
عمری مطلوب 
جلوگیری از رشد قارچ ها
ممانعت از ریزش چاه

 

شیوه ی تولید لوله مشبک چاه:

لوله های جدار چاه و ستون ها مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب برای انتقال آب شهری درون چاه تعبیه می شود.

 

این لوله ها به چهار شیوه ی زیر تولید می شوند:

1-برشی    

2-کره ای  

3-جانسون    

4-قوسی

با توجه به این که لوله ها درون چاه به کار می روند باید در برابر رطوبت، خوردگی و فرسایش دوام زیادی داشته باشند بنابراین معیار مهم در تولید این محصولات مقاومت و دوام بالا در برابر خوردگی است. وظیفه اصلی لوله جدار چاه تفکیک محیط چاه از اطراف است و برای جلوگیری از ریزش دیواره ی چاه می توان تعدادی از محصول را در آن تعبیه نمود.

 

کاربرد لوله جدار چاهی:

یکی از پرکاربرد ترین روش های انتقال آب شرب به مناطق مختلف شهری و روستایی حفره های چاه های عمیق است که با توجه به عمق چاه و کیفیت آب، رسوبات شن و ماسه ای، لایه های خاک، غبار و ... از محصولاتی مانند لوله جدار چاه در چنین مواردی استفاده می شود.
استفاده از این روش ها علاوه بر بعد اقتصادی باعث می شود. کیفیت آب زیر زمینی قابل کنترل باشد زیرا استفاده از این لوله ها با توجه به ماهیت و ویژگی های آن موجب جلوگیری از رشد قارچ ها و باکتری ها می شود. همچنین با نصب ساده و سریع آنها مطابق با استاندارد ها از بروز مشکلات احتمالی مثل ریزش جلوگیری می شود.
لوله های جدار چاه به دو صورت فولادی و پلیمری تولید می شوند. به منظور جلوگیری از ریزش، تیوب جدار چاه مشبکی را درون چاه قرار می دهند که با وجود شیار از انشعاب آب دهی و ریزش چاه ممانعت به عمل می آید. ارتقا سطح کیفی محصول فولادی موجب کاهش آبدهی وچاه و کیفیت خروجی می گردد. اصولا شیار های ایجاده شده در جداره محصول فولادی به صورت دورانی است که نیاز به آبرسانی شهری به انرژی برق و گاز را کاهش می دهد.

 

نکته:

با توجه به نوع کاربرد و ماهیت محصول، مهم ترین فاکتور در انتخاب لوله میزان دوام آن در برابر رطوبت است. بنابراین محصولی در الویت قرار دارد که خاصیت ضدزنگ، ضد فرسایش داشته باشد.
اصلی ترین ماده تشکیل دهنده این محصولات «آهن و روی» است به همین دلیل نسبت به رطوبت مقاوم است و دیرتر دچار فرسایش می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0