031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

چرا آهن پویا ؟

آهن پویا به عنوان یکی از معتبرترین و کارآمدترین مراکز تخصصی خرید و فروش آهن آلات صنعتی، با نزدیک به یک دهه تجربه و سابقه ی درخشان، ضمن پایبندی به اصول اولیه و تعهدات، به منظور ارائه ی هر چه بهتر تسهیلات و خدمات به مشتریان خود اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. این مرکز هر فعالیت و عملکرد خود را در راستای اعتماد و رضایتمندی مشتریان آغاز نموده است تا از این طریق مشتریان و متقاضیان با ورود به فروشگاه آهن پویا از محصولات و قیمت های به روز آگاهی یابند و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به درخواست خود اقدام نمایند.

  • پشتیبانی آنلاین پشتیبانی آنلاین
  •  ارسال به سراسر کشور ارسال به سراسر کشور
  • ارائه فاکتور رسمی ارائه فاکتور رسمی
  • خدمات پس از فروش تضمین کیفیت
 
 
1 . ارسال درخواست
2 . دریافت پیش فاکتور
3 . تحویل بار در محل
4 . تسویه نهایی

محصولات

مقالات

اخبار

ویدیوها

تولید کنندگان

آهن اسفنجی و کاربرد آن در فین

کاربرد آهن اسفنجی فین در کوره های القائی به عنوان یکی از مهمترین کاربرد های آن میباشد.میتوان گفت که استفاده از آهن اسفنجی،در کوره های القائی قادر است که نزدیک به 50 درصد جایگزین قراضه شود.و اما کاربرد آن در کوره القائی نیازمند دانش فنی و تجربه می باشد.همچنین استفاده از آهن اسفنجی هرمزگان تحولی بزرگ در ریخته گری مداوم صنعت فولاد می باشد.
تقریبا در همه روش های تولید فولاد استفاده ار آن مقدور می باشد.بسیاری از واحدهای کوچک و بزرگ تولید فولاد در کشور از این روش ها استفاده میکنند.
آهن اسفنجی فین جایگزین مناسبی برای ضایعات آهن می باشد بنابراین میتوانیم درصد بالایی از مواد اولیه جهت تامین ذوب مورد نیاز واحدهای فولاد سازی را به جای استفاده از ضایعات،از طریق آهن اسفنجی فین تامین کنیم.
احیای مستقیم سنگ آهن،از طریق منابع گازی یا ذغال سنگ صورت می پذیرد.انتخاب روش احیای مستقیم سنگ آهن،وابسته به محل قرار گیری کارخانه تولید کننده و منابع موجود در دسترس می باشد.به عنوان مثال در کشور ایران، با وجود منابع غنی گازی،انتخاب منابع گازی انتخابی معقولانه تر می باشد و گاز به عنوان ماده احیا کننده مورد استفاده قرار میگیرد.همانطور که میدانید استفاده از منابع ذغال سنگ برای احیا سازی،مشکلات آلودگی هوا را نیز در پی دارد و دسترسی به منابع آن کار آسانی نیست.ولی در حال حاضر بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی در دنیا،کشور هندوستان می باشد که از منابع ذغال سنگ استفاده میکند.

مزایای آهن اسفنجی فین

مزایای آهن اسفنجی فین در کوره ها و واحد های احیا نسبت به آهن قراضه به شرح زیر می باشد:
آهن اسفنجی فینرا می شود به عنوان یک عامل خنک کننده جایگزین قراضه آهنی در
واحدها و کوره های اکسیژنی نمود.

آهن اسفنجی {city} دارای عنصرهای زاید در قراضه فولادی مشابه روی , مس , قلع و غیره نمی باشد.

آهن اسفنجی هرمزگان در مقایسه با قراضه فولادی دارای عناصر مزاحم مثل سولفور و گوگرد پایین تری است.

آهن اسفنجی فین هرمزگاندر کوره های قوس الکتریکی امکان استفاده از ذغال نامناسب و ناخالص را با خصوصیت واکنشی بهتر ایجادمی نماید، در صورتی که انجام این کار به روش سنتی به کمک کوره های بلند و کوره های اکسیژنی ممکن نیست.

استفاده از آهن اسفنجی فین امکان مصرف قراضه آهنی نامناسب و ناخالص را به عنوان قسمتی از مواد شارژی در فولادسازی الکتریکی را میسر می سازد.

به دلیل ترکیب دقیق آهن اسفنجی ( DRI/HBI ) امکان دست یابی به محصول نهایی پیش بینی شده میسر می شود.


تولید آهن اسفنجی هرمزگان فین

در این فن آوری بصورت بی واسطه گندله سنگ آهن را با گازهای شکسته شده احیا می کنند. به این صورت که ابتدا گاز طبیعی وارد واحد شکست گاز (ریفرمر) می شود و بخاطر اثر حرارت وارد شده و وجود کاتالیزورهای مخصوص شکسته می شود و به H2 و Co تفکیک میگردد.هیدروژن و مونوکسید کربن آزاد شده وارد کوره احیا شده و با اکسیژن موجود در گندله مذاب ترکیب و به این ترتیب سنگ آهن احیا میشود.
در این روش گندله سنگ آهن که عیار 67 درصد دارد احیا شده و آهن اسفنجی (گندله متخلخل) با متالیزاسیون Fe (نزدیک 92 درجه) تولید میگردد.محصولی که در واحد احیا تولید میشود قسمت خنک کاری در کوره را طی نمیکند و با دمای نزدیک به 600 درجه سانتیگراد به وسیله سیستم انتقال مواد ویژه به قسمت فولاد سازی برای شارژ مستقیم کوره منتقل میشود.به احیای مستقیم سنگ آهن DRI نیز میگویند.
آهن اسفنجی فین پس از ذوب و احیا در فولاد سازی،در فرآیند ریخته گری به سه شکل اسلب (تختال)،بیل(شمش) و میلگرد کاربرد دارند.اکنون حدود 5% از فولاد جهان از آهن اسفنجی (DRI) به دست می آید و این روند در حال افزایش می باشد. گندله ترکیبی از آهن است که از تلغیظ سنگ آهن (کنسانتره) تولید میگردد.مقدار گندله استفاده شده در تولید DRI به ازای هر تن محصول نزدیک به 1/45 تن می باشد.


آهن اسفنجی فین چیست؟

آهن اسفنجی فین محصولی از احیای مستقیم سنگ آهن (گندله) میباشد.
در عملیات احیای بی واسطه بدون نیاز به ذوب سنگ آهن،اکسیژن آن حذف میشود و شکل ظاهری آن به صورت قطعات کروی اسفنج گونه میشود ودلیل نام گذاری آن هم همین ظاهر اسفنجی شکل این محصول میباشد.یکی از دلایل رواج آهن اسفنجی فین هرمزگان،کمبود ضایعات آهن و افزایش قیمت آن و مشکلات زیست محیطی است.آهن اسفنجی فین جایگزین مناسبی برای ضایعات آهن میباشد بنابراین میتوانیم درصد بالایی از مواد اولیه جهت تامین ذوب مورد نیاز واحدهای فولاد سازی را به جای استفاده از ضایعات از طریق آهن اسفنجی تامین کنیم.عیار و میزان آهن موجود در آهن اسفنجی فین بین 84 الی 95 درصد میباشد.

0