031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

چرا آهن پویا ؟

آهن پویا به عنوان یکی از معتبرترین و کارآمدترین مراکز تخصصی خرید و فروش آهن آلات صنعتی، با نزدیک به یک دهه تجربه و سابقه ی درخشان، ضمن پایبندی به اصول اولیه و تعهدات، به منظور ارائه ی هر چه بهتر تسهیلات و خدمات به مشتریان خود اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. این مرکز هر فعالیت و عملکرد خود را در راستای اعتماد و رضایتمندی مشتریان آغاز نموده است تا از این طریق مشتریان و متقاضیان با ورود به فروشگاه آهن پویا از محصولات و قیمت های به روز آگاهی یابند و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به درخواست خود اقدام نمایند.

  • پشتیبانی آنلاین پشتیبانی آنلاین
  •  ارسال به سراسر کشور ارسال به سراسر کشور
  • ارائه فاکتور رسمی ارائه فاکتور رسمی
  • خدمات پس از فروش تضمین کیفیت
 
 
1 . ارسال درخواست
2 . دریافت پیش فاکتور
3 . تحویل بار در محل
4 . تسویه نهایی

محصولات

مقالات

اخبار

ویدیوها

تولید کنندگان

میلگرد A3 آجدار پرندک مرکزی

میلگرد پرندک A3 ، خشک و ترد بوده و  دارای ۱۴ درصد تغییر شکل نسبی پلاستیکی و با مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلو گرم بر سانتیمتر مربع و مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع با آج های جناقی و به صورت ضربدری می باشد. اغلب از این محصول در مصارف ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.  علامت CT در میلگرد A3 مرکزی نشانگرروش تولید ترمکس و علامت CU نشانگر تولید شده به شیوه آلیاژ سازی می باشد. این نوع میلگرد مناسب عملیات جوشکاری نیست. 


فروش انواع میلگرد پرندک

میلگرد یا آرماتور پرندک،فولادی است دارای سطح مقطع مدور که برای تقویت و جبران مقاومت کششی پایین بتن در سازه های ساختمانی مورداستفاده قرار می گیرد.آجدار کردن میلگرد نیز باهدف بهبود چسبندگی میان بتن و فولاد صورت می گیرد.میلگردها براساس استاندارد مختلفی تولید میشوند که میلگرد های تولید شده در پرندک و مرکزی اغلب بر اساس استاندارد های روسی به 4 گروه A1،A2،A3،A4 تقسیم بندی میشوند.میلگرد ها از نظر خواص فیزیکی در میزان مقاومت تسلیم و مقاومت کششی با یکدیگر متفاوتند که A1 دارای کمترین میزان مقاومت تسلیم و مقاومت کششی و A4 دارای بیشتر مقدار این دو مشخصه است.میلگرد A1 پرندک و مرکزی اغلب از شمش ST37 تولید شده و به دلیل پایین بودن درصد کربن،به میلگرد نرم و صنعتی معروف است.میلگرد های A2 و A3 به دلیل تولید از شمش 5 دارای میزان کربن بالاتر و سخت تر هستند.


کلاف ساده پرندک

میلگرد پرندک در دو نوع شاخه و کلاف تولید میشود.میلگرد کلاف به صورت یک میلگرد به هم پیچیده می باشد.میلگرد کلاف از سایز 5/5 تا 16 تولید و عرضه میشود.سایزهای پایین کلاف شامل 5/5 تا 8 را اصطلاحا سیم مفتول می گویند.میلگردهای کلاف در دو نوع آجدار و ساده تولید می شوند.میلگرد در سایز 5/5 و 5/6 فقط به صورت کلاف و ساده موجود می باشد.میلگرد های آجدار پرندک  در دو حالت A2 و A3 تولید میشوند.از جمله کارخانه های تولید میلگرد کلاف نظنز ،کاشان و یزد احرامیان می باشد.از کاربرد های میلگرد کلاف در ساختمان سازی،خرپا و تیرچه،سیم بکسل،سیم خاردار،زنجیر فلزی،میخ و پیچ و پرچ،صنایع الکترود سازی و جوشکاری،توری حصاری و فنس،گابیون و صنایع فنر سازی نام برد.
 


میلگرد ساده A1پرندک مرکزی

میلگرد پرندک بصورت کلاف و شاخه وجود دارد و بدون هیچ برجستگی بر روی سطح محصول می باشد و دارای ۲۵ درصد تغییر شکل نسبی پلاستیکی و حداقل مقاومت کششی ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت تسلیم ۲۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد و در گروه میلگرد های داکتیل قرار دارد. آرماتورهای ساده در حالت کلاف از سایز ۵ تا ۱۲ میلیمتر و در حالت شاخه ازسایز8 تا ۴۰ میلیمتر موجود است. اغلب از این مقاطع در صنعت آهنگری و جوشکاری استفاده می شود.


میلگرد استاندارد در پرندک مرکزی


استاندارد های متفاوت میلگرد پرندک مرکزی (استاندارد ASTM) تفاوت هایی در خاصیت و رفتار نهایی میلگرد را نتیجه میدهد.چرا که هر کشوری متناسب با شرایط اقلیمی خود،استانداردهای خاص خود را برای تولید آرماتور دارد.در دنیا استاندارد های استرلیا ،کانادا،اروپا،آمریکا،چین و استاندارد ملی ایران 3132 موجود می باشد.


میلگرد A3 مرکزی

میلگردی است سخت با آج پیچیده و جزء میلگردهای آجدار پرندک با آج های مارپیچ است.از لحاظ سختی در رده ی نیمه سخت قرار میگیرد.شکل ظاهری آن ها نسبت به محور طولی شکل آج ها به صورت جناقی (هشتی شکل) می باشند و از لحاظ مقاومت نسبت به میلگرد A1 و A2 دارای استحکام و مقاومت بالاتری است. میلگرد پرندک با تنش جاری 4000 کیلوگرم بر سانتی متر و تنش گسیختگی 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تغییر شکل پلاستیکی 14 درصد تعیین شده است و یک میلگرد خشک شناخته میشود.بیشترین و بهترین کاربرد این میلگرد به عنوان سازه های اصلی که شامل میلگرد های طولی تیرها و ستون ها قابل استفاده میشود.


میلگرد آجدار A2 پرندک مرکزی

میلگرد پرندک A2 ، نیمه سخت بوده و  دارای ۱۹ درصد تغییر شکل نسبی پلاستیکی، مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی مترمربع ومقاومت تسلیم ۳۰۰۰ کیلو گرم بر متر مربع با آج های فنری و منفرد می باشد. این نوع میلگرد بیشتر در مصارف ساختمانی بکار می رود. علامت JU  در میلگرد A2 مرکزی نشانگر تولید به روش آلیاژ سازی می باشد.


لیست قیمت انواع میلگرد در پرندک مرکزی

میلگرد پرندک یا آرماتور میله های فولادی هستند که در داخل بتن نصب میشوند.با توجه به مقاومت پایین بتن ،میلگرد ها جهت ایمنی و استحکام بتن در سازه های فولادی به کار میروند و در واقع استحکام کششی بتن توسط میلگردها تقویت میشود و میتواند وزن بالای سازه را تحمل کند.همچنین میلگردها عدم تعادل را اصلاح کرده و به بتن شکل میدهد. میلگرد مرکزی یکی از پر مصرف ترین محصولات فولادی است که نقش به سزایی در اسکلت بندی و زیر ساخت بنا دارد.به منظور درگیر کردن فولاد در بتن از میلگرد 
آجدار پرندک استفاده میشود.آج در میلگرد به صورت مارپیچ و با عمق استاندارد با استفاده از نورد گرم ایجاد میشود.در خرید میلگرد پرندک عواملی چون ابعاد،نوع میلگرد،آج و کارخانه تولید کننده در قیمت میلگرد تاثیر گذار است.


تست کشش میلگردها در پرندک مرکزی

کنترل کیفیت میلگرد پرندک مرکزی به عنوان یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.تست کشش میلگرد پرندک مرکزی یکی از انواع تست کشش مواد است که به منظور تعیین استحکام کششی میلگرد صورت میپذیرد.با دانستن استحکام کششی میلگرد پرندک مرکزی  و میزان استقامت آن در برابر تنش وارده میتوان از بروز خرابی های احتمالی سازه ها جلوگیری کرد.این آزمون ها مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3 – 810 و به منظور اطلاع از خواص انعطاف پذیری،مدول الاستیسیته،حد الاستیک،حالت ارتجاعی،نقطه تسلیم و مقاومت تسلیم و مقاومت به شکنندگی بر روی مقاطع انجام میشود.این تست توسط دستگاه کشش آرماتور صورت میپذیرد.


خط تولید انواع میلگرد پرندک

تولید میلگرد پرندک مرکزی به شیوه نورد گرم و با استفاده از نورد شمش های فولادی sp5 می باشد.در ابتدای خط تولید،شمشهای فولادی وارد کوره های ذوب شده و تا دمای سرخ شدن حرارت می بینند.سپس برای کاهش دادن سطح مقطع عرضی و طویل شدن فولاد آن را از میان غلطک های متوالی ماشین نورد عبور میدهند.در این مرحله با استفاده از دستگاه های غلطک ،آج های استاندارد و علامت اختصاری مخصوص به واحد تولیدی بر روی آن حک شده و به مرحله سرد کردن انتقال میابد.سپس آزمایشات کیفیت کالا انجام شده و محصول در بسته های 2 تُنی به صورت شاخه ای یا بندیل میشود و مشخصات فنی بر روی گواهینامه فنی آن نوشته به بندیل ها متصل میشود.


میلگردA4 آجدار پرندک مرکزی

میلگرد آجدار پرندک یا آج مرکب را میلگرد A4 می نامند. میلگرد پرندک نسبت به میلگرد های A1،A2، A3 دارای دوام و استحکام بالاتری است که به دلیل عدم وجود امکانات و تکنولوژی مورد نیاز در ایران و استفاده از فولادهایی با کربن بالا که تحمل ضربه و بارهای سیکلی را نداشتند،تولید میلگرد A4 امکان پذیر نبود،اما امروزه با ساخت سیستم ترمکس توانستند با کنترل درجه حرارت،سرعت سرد کردن از شمش های فولادی با کربن پایین،میلگردهایی با آج هایی 520 به بالا را تولید نمایند و دیگر نگرانی در تحمل بار و ضربه های سیکلی وجود نداشته باشد.از این رو میلگرد آجدار 500 و  520 پرندک را میلگرد A4 می نامند.کارخانه ذوب آهن اصفهان و فولاد کویر کاشان و روهینا دزفول در حال حاضر بهترین کارخانه های تولید میگرد A4 می باشند.شکل ظاهری میلگرد A4 مرکزی به صورت آج عرضی در دو طرف آج طولی به صورت مارپیچ یا هفت و هشت قرار میگیرد .قیمت میلگرد A4  نسبت به A2 و A3 کمی گران تر است. 

0