30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

آهن قراضه
یکشنبه 10 فروردین 1399 بازدید : 330

 

آماده سازی موادقابل بازیافتی که موادی مانند آهن، پلاستیک، شیشه، کاغذ، مقوا و بعضی از مواد زباله شده که بازیافت شوند و تبدیل به کمپوست شده و انع ضایع شدن منابع و سرمایه های ملی می شود و همچنین گازهای گلخانه ای نیز با این کار کاهش پیدا می کند. بیشترین حجم تولید در بین فلزات فولاد است که قیمت ارزان تری نسبت به سایر فلزات را دارا می باشد. در صنایعی مثل سازه ها، ساختمان ها، ماشین آلات، تجهیزات، دستگاه ها و خودرو سازی به کار برده می شود پس بیشترین مواد بازیافتی در این صنعت به کار برده می شود.


قراضه های داخلی:


فولاد مذاب از کوره به صورت شمش، تختال و شمشال ریخته می شوند؛ ریخته گری شمش با نورد اولیه دنبال شده و اندازه های بالایی از قراضه به شکل پیوسته به صورت برش هایی انتهایی و زائده ها ساخته می شود. این قراضه ها با توجه به نوع آلیاژ آن جداسازی می شوند و این نوع قراضه ها از خط تولید خارج نشده زیرا اکثر واحدهای نورد فولاد ظرفیت فولاد سازی خام را دارا هستند. قراضه هایی که در این نوع روش تولید می شوندطبق محاسبات انجام شده در آمارگیری تولید این نوع محصول قرار نمی گیرند.


قراضه های خارجی:


به قراضه هایی که حاصل فرآوری از بدنه ی خودروها، مفتول ها و... می باشد؛ اکثریت در طی فرآیند نورد گرم به دست می آید قراضه های خارجی می گویند. در این فرآیند زائده های صفحات، و مفتول ها و محصولات معیوب که آلیاژ مشخصی داشته و فاقد آلودگی باشند مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع قراضه ها کیفیت اولیه ی مطلوبی دارند و ترکیبات شیمیایی آن ها معلوم می باشد.
اما دیگر قراضه هایی که محصول براده ها و و تراشه های موجود در ماشین کاری استفاده می شوند به دلیل نامعلوم بودن ترکیب های آلیاژی مخلوط بودن به روغن، رنگ از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. قراضه هایی از قبیل: قراضه های خودرو، وسایل خانگی، یخچال، فریزر، اجزای ساختمانی و پل ها و... از قراضه هایی هستند که قدیمی یا فرسوده محسوب شده و عمر کارکرد آن پایین است.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0