30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

انواع اتصالات میلگرد
دوشنبه 9 تیر 1399 بازدید : 330

 

اتصالات مکانیکی میلگرد در ساختمان سازی کاربرد های فراوانی دارد. اتصالات میلگرد در ساختمان به چهار طریق صورت می پذیرد. از آن جایی که در عملیات اجرایی میلگرد ها مشکلاتی از قبیل طول میلگرد و دیگر عوامل به وجود می آید، وصله میلگرد ها با رعایت جزئیات و دقت لازم می تواند تا حدودی مشکل را برطرف کند. اجرای عملیات اتصالی میلگرد نیز باید طبق نقشه های طراحی و مشخصات فنی ای که ارائه می شود انجام پذیرد. در این مطلب قصد داریم اتصال مکانیکی میلگرد را به طور مختصری شرح دهیم.


اتصال مکانیکی میلگرد:


برای اتصال مکانیکی میلگرد ها آیین نامه و ضوابط مشخصی باید رعایت شود که اگر برخلاف آن رعایت شود احتمال بروز هر گونه حادثه در ساختمان وجود دارد، به همین دلیل در آیین نامه ها حداقل فاصله ی مورد نظر برای وصله های مکانیکی میلگرد مشخص شده است و این فاصله بر اساس نوع وصله مکانیکی تغییر می کند. حداقل فاصله برای وصله های مکانیکی نیز بر اساس تجهیزات مورد نیاز نیز متفاوت می باشد. نصب زیگزاگی در میلگردها به ما کمک می کند تا فاصله ی لازم برای وصل را به صورت راحت تری ایجاد کرد.
اکثر میلگرد های طولی قطر بیشتری نسبت وصله های مکانیکی دارند برای همین در محل وصله ها با داشتن قطر خارجی وصله باید مقدار پوشش بتن مورد نیاز بررسی شود. اگر خاموت ها هم بر روی وصله های مکنیکی قرار بگیرد به دلیل اختلافی که بین قطر وصله با میلگرد دارد لازم است تا در اینجا نیز مقدار پوشش بتنی را در نظر گرفت. برای اجرای اتصال مکانیکی میلگردها لازم است تا تجهیزات مورد نیاز و نوع وصله مشخص شود. به طور مثال اتصال مکانیکی با حدیده کاری به تجهیزات خاصی نیاز دارد. حدیده کاری در اتصالات میلگرد به دو قطعه ی نر و مادگی با جنس یکسان نیازمند است که قطعه ی نری دارای بخش حدیده شده بر روی سطح خود را دارا می باشد. این دو قطعه ی نر و ماده در هم پیچ می شوند و انتهای آن ها توسط حدیده کاری به یکدیگر پرس می شود.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0