031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تیرآهن و اسکلت فلزی
پنج شنبه 2 آبان 1398 بازدید : 684

تیرآهن و اسکلت فلزی

 

تیرآهن و میلگرد به عنوان پرکاربرد ترین انواع آهن آلات محسوب می شوند که در ساختمان سازی کاربرد دارند و با توجه به نسبت بال ها و عرض آن ها تقسیم بندی می شود.تیرآهن به عنوان مهم ترین نوع پروفیل ساختمانی است که به سه صورت معمولی موجود است:

 


استاندارد اروپا و ایران IPE
استاندارد چین و روسیه INP
بال پهنIPB 


تیرآهن معمولی با ارتفاع 80 تا 600 میلی متر ارائه می شود و در ستون ها ، خرپاها ، نعل درگاه ها ، سیم ها در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری مورد استفاده قرار می گیرد.

 


اسکلت فلزی:

 


با پیشرفت علم و تکنولوژی و این صنعت ، فولاد جایگزین چدن و آهن کم کربن شد و در صنعت ساختمان سازی بسیار پرکاربرد شد تا جایی که به جای به کار بردن عبارت اسکلت فلزی از اسکلت فولادی نیز استفاده می شود.

 


دلایل استفاده از اسکلت فلزی:

 


با توجه به این که کار با اسکلت فلزی راحت است و در شلوغ ترین و کم حجم ترین مکان ها قابلیت اجرا دارند استفاده از آن و طرح های شهر سازی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از آن باعث افزایش کیفیت ساخت ساختمان ها می شود.

 


مزایای استفاده از اسکلت فلزی:

 


استفاده در سازه های بسیار طویل
برخورداری از مقاومت بسیار بالا 
نسبت به اسکلت بتنی وزن کمتری دارد در نهایت باعث کاهش وزن کلی ساختمان می شود.
ایجاد شرایط بسیار ساده برای ساخت و اجرای اسکلت فلزی
پیوسته و همگن بودن قطعات فلزی با توجه به مواد تشکیل دهنده

 

 

معایب استفاده از اسکلت فلزی:

 


در برابر دمای بالا به ویژه آتش سوزی مقاومت چندانی ندارد
اگر از اتصال جوشی برای اتصال قطعات فلزی استفاده شود ناکارآمد و نامناسب است و عدم مهارت جوشکاران این مشکل را دو چندان می کند.
هزینه ی بسیار بالایی برای ساختمان های فلزی به همراه دارد و با توجه به افزایش قیمت ها امروزه مورد استفاده از اسکلت فلزی با استقبال کمتری مواجه است.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0