30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

میلگرد بستر
ﺳﻪ شنبه 24 تیر 1399 بازدید : 150

 

میلگرد بستر یکی از روش های افزایش استحکام ساخت و ساز و اتصالات است که بسیار مقرون به صرفه  و کاربردی است. این میلگرد از یک جفت مفتول طولی تغییرشکل یافته ، که مفتول های عرضی به صورت نردبانی به آن جوش داده شده اند تشکیل شده و در ابعاد مناسب برای قرارگیری در درزهای ملات بین ردیف های واحد بنایی نصب می شود. میلگرد بستر معمولا بصورت ساده و آجدار می باشد.
از مزیت های استفاده از میلگرد مقاومتی بستر :
به دوغاب بندی نیازی نیست 
مقاومت برشی داخل صفحه دیوار افزایش می یابد.
موجب افزایش چشمگیر مقاومت دیوار می شود.
در برابر زلزله مستحکم است.
مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
دیوارهای متقاطع به یکدیگر اتصال پیدا میکنند.
برای ساخت میلگرد بستر می بایست بحث رطوبت ملات ساختمان و امکان زنگ زدگی میلگرد در ملات بستر به کار رفته را حتما در نظر داشت چرا که در غیر این صورت اگر میلگرد بستر زنگ بزند، نه تنها به مقاومت سازه کمکی نخواهد کرد بلکه خود عاملی برای از بین رفتن آن خواهد شد. اما با در نظرگرفتن هزینه ها اسنفاده از فولاد زنگ نزن مقدور نمی باشد و باید از انواع میلگردها ی فولادی استفاده نمود و میلگرد بستر گالوانیزه تولید نمود و از آن در بنای ساختمان استفاده کرد.همچنین استفاده از میلگرد آجدار به عنوان میلگرد بستر به دلیل آجدار بودن امتیاز برتری برای به کار بردن در بین ملات ساختمان دارد. 

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0