ویژگی های میلگرد خوب

ویژگی های میلگرد خوب از این جهت اهمیت دارد که هرگونه ساخت و سازی نیاز به میلگرد دارد و بدون وجود میلگرد نمی توان سازه های عظیم را مقاوم سازی کرد. به همین خاطر شناخت مشخصات و ویژگی های میلگرد خوب کمک می کند تا در انجام پروژه های عمرانی تمام نکات ایمنی رعایت شود. استحکام میلگرد ها در در مقاوم سازی بناها و ساختمان های چند طبقه بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین هنگام خرید میلگرد افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می نکند باید از کارشناسان فروش مشاوره بگیرند تا بتوانند انتخاب مناسبی را داشته باشند.
شناخت میلگرد ایده‌آل که دارای تمام ویژگی های استاندارد است، باعث می‌شود تا ریسک اتفاقات مخاطره آمیز کمتر شود. در حال حاضر صنایع فولاد کشور رشد چشمگیری داشته اند و انواع میلگرد های با کیفیتی را تولید می کنند؛ اما همان قدر که میلگردهای باکیفیت در بازار زیاد هستند میلگرد های بی کیفیت و تقلبی نیز تولید می شوند. راه انتخاب یک میلگرد خوب این است که شما مشخصات میلگرد خوب و مهم ترین ویژگی های میلگرد را بشناسید و یا از فروشگاه های معتبر که عرضه کننده محصولات فولادی هستند خرید کنید.


مشخصات میلگرد خوب چیست؟

مشخصات میلگرد خوب چیست؟

شناخت مشخصات میلگرد خوب کمک می کند تا هنگام ساخت و ساز دچار خسارت جانی و مالی نشوید. تمامی میلگرد های خوب و استاندارد دارای علامت اختصاری هستند و نام کارخانه تولید کننده آن ها به صورت علامت اختصاری روی میلگرد حک شده است. در حال حاضر میلگردها دارای کارت مشخصات و علامت اختصاری هستند. علامت اختصاری یا کارت مشخصات میلگرد دارای حروف انگلیسی و یک سری عدد است که هر یک دارای معنای خاصی است.
به عنوان مثال پس از نام اختصاری شرکت تولید کننده اگر میلگرد دارای حرف c باشد، به این معنی است که میلگرد آجدار جناقی است. حرف u نیز نشان دهنده فرایند ساخت میلگرد است. علائم دیگری نیز روی میلگرد حک می شوند که نشان دهنده فرآیند تولید میلگرد هستند. همه این مشخصات نشان می دهد که یک میلگرد خوب و با کیفیت است و در صورت خرید آن هیچ گونه نگرانی بابت عدم مقاومت سازه نخواهید داشت. یکی دیگر از مشخصات میلگرد خوب این است که دارای استاندارد باشد.
میلگرد های خارجی و داخلی دارای استاندارد های متفاوتی هستند و معمولا میلگردهای تولید داخل که توسط فروشگاه های معتبر مانند آهن پویا به فروش می رسند، دارای استاندارد هستند و قبل از فروش مورد آزمایش قرار می گیرند. این آزمایش ها به خاطر است که مقاومت بالای میلگرد در برابر بار تحمیل شده بررسی شود. در ادامه بحث در رابطه با مهم ترین ویژگی میلگرد و نکاتی که باید هنگام خرید میلگرد به آن توجه داشته باشید می پردازیم.

 مهم ترین ویژگی میلگرد چیست؟

مهم ترین ویژگی میلگرد چیست؟

میلگردها جزء مقاطع فولادی پر کاربرد در صنایع ساختمان سازی هستند که با توجه به ویژگی هایی که دارند در قسمت های مختلف ساختمان به کار می روند. با توجه به مقدار مقاومت، شکل ظاهری آن ها و اندازه شکل پذیری به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. میلگردهای ساده، آجدار، کلاف و شاخه در بازار موجود هستند که هر یک دارای ویژگی های متفاوتی هستند؛ اما مهم ترین ویژگی میلگرد که قبل از خرید باید به آن توجه شود شامل موارد زیر می شود.

  • استاندارد میلگرد

میلگرد های استاندارد دارای وزن و ویژگی های استانداردی هستند. میلگرد‌ هایی که دارای استاندارد نباشند وزن آن ها سبک است و از آلیاژ هایی تولید شده اند که غیر استاندارد می باشند. استفاده از این میلگردها عواقب خطرناک و نامطلوبی را در پی خواهد داشت.

  • علامت اختصاری میلگرد

میلگرد های استاندارد همیشه دارای علامت اختصاری هستند. این علامت اختصاری شامل شرکت سازنده، نوع میلگرد، فرایند تولید میلگرد است، به همین خاطر قبل از خرید میلگرد باید به این نکته توجه شود.

  • شرکت سازنده میلگرد

در صورت خرید از شرکت های معتبر و کارخانه های تولید کننده میلگرد مشکلی به وجود نمی‌آید. امکان خرید میلگرد از بنگاه های آهن و فروشگاه های معتبر عرضه کننده مقاطع فولادی مانند آهن پویا وجود دارد که نه تنها میلگردهای استاندارد را در بازار عرضه می‌کند، بلکه قیمت این محصولات نیز با خرید از این فروشگاه ها مناسب بوده و دارای علامت اختصاری و استاندارد نیز هستند.
شما می توانید برای استعلام قیمت میلگرد از فروشگاه آهن پویا کمک بگیرید که یکی از مراکز فروش معتبر میلگرد و مقاطع فولادی استاندارد است.

 

 

نوشتن دیدگاه