فروسیلیس ایران

فروسیلیس از دو نوع اصلی آهن و سیلیسیم تشکیل شده است که در صنعت جایگاه ویژه ‌ای دارد. بسیاری از کارخانه ‌ها فروسیلیس مورد نیاز خود را از کشورها خارجی وارد می ‌کنند، این در حالی است که بسیاری از کارخانه ‌های ایرانی اقدام به تولید این محصول با قیمتی پا‌یینتر می ‌کنند. با این حال بسیاری در خصوص کیفیت فروسیلیس ایران مردد هستند. در این متن قصد داریم به صورت کامل در خصوص فروسیلیس تولید شده در ایران توضیحاتی را ارائه دهیم. ما را تا پایان این متن همراهی کنید. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت و خرید فرو آلیاژ های مختلف با آهن پویا همراه شوید

فروسیلیس ایران

کیفیت فروسیلیس تولید ایران

فروسیلیس یا فروسیلیسیم از ترکیب آهن و سیلیسیم حاصل می‌ شوند. در حقیقت این دو عنصرهای اصلی سازنده این ترکیب هستند و مقادیر کمی از عناصر دیگری همچون کلسیم، گوگرد، تیتانیوم و کربن نیز در آن یافت می ‌شود. تولید ترکیب فروسیلیس در کوره ‌های القایی صورت می‌ گیرد. فروسیلیس ایرانی به عنوان ماده اکسیژن‌ زا در فرایند ذوب آهن و تولید انواع آلیاژها از جمله چدن مورد استفاده قرار می ‌گیرد. جالب است بدانید که الکترودهای گرافیکی مورد استفاده در جوشکاری از سیلیس حاصل می ‌شوند. فروسیلیس غرب یکی از بهترین فروسیلیس های تولیدی کشور است که در آهن پویا نیز موجود است.
در سال ‌های پیش این ترکیب مهم برای صنعت از کشورهای خارجی وارد می‌ شد، اما امروزه با راه ‌اندازی کارخانه های تولید کننده فروسیلیس علاوه بر این که نیاز کشور در این زمینه برطرف شده ، صادرات فروسیلیس به کشورهای خارجی نیز رونق پیدا کرده است. سیلیس از بین 10 تا 90 درصد در این ترکیب یافت می شود که منجر به استحکام بخشی و انعطاف پذیری آلیاژ نهایی خواهد شد. وجود استحکام در کنار انعطاف است که منجر به روز به روز بیشتر آن شده است. در نهایت مسئله ثابت شده ای که وجود دارد کیفیت بالای فروسیلیس های تولید شده در ایران در کنار قیمت پایین آن است. در بازارهای اروپا ارزان قیمت ترین فروسیلیس عرضه شده متعلق به فروسیلیس های ایرانی است که در کیفیت بالایی عرضه می شوند. کاربرد فروسیلیس را می توانید در آهن پویا بخوانید. 

کیفیت فروسیلیس تولید ایران

فروسیلیس ایران در مقایسه با سایر کشورهای تولیدکننده فروسیلیس

فروسیسلس ایرانی در مقایسه یا فروسیلیس تولید شده در سایر کشورها از قیمت پایین تری برخوردار است، ولی کیفیت آن مطابق با استانداردهای بین المللی است. رضایت مشتریان داخلی و مشتریان خارجی گواه این کیفیت است. قیمت گذاری فروسلیس تولید شده در ایران در بازارهای جهانی در دو گراید عرضه می شود. این دو گرید به شرح زیر هستند:

  • فروسیلیس 75 درصدی
  • فروسیلیس 72 تا 74 درصدی

قیمت هر یک از فروسیلیس ها در گریدهای معرفی شده با یکدیگر متفاوت است. وجود کیفیت بالا در کنار قیمت پایین فروسیلیس ایرانی منجر شده که بسیاری از کشورهای خارجی اقدام به خرید آن کنند. از این رو فروشگاه آهن پویا جهت حمایت از کارخانه های ایرانی و برای جلب رضایت مشتریان خود اقدام به فروش و عرضه این فروسیلس های ساخته شده در ایران کرده است. برای اطلاع از محصولات عرضه شده در این فروشگاه می توانید به بخش فروشگاهی آن مراجعه کنید. فروسیلیس ایرانی در سال های اخیر توانسته نیاز صنعت ایران را به خوبی برطرف کند، همچنین بازارهای خارجی را نیز جذب خود کند. رضایت مشتریان و مصرف کنندگان فروسیلیس نشان دهنده و ضامن کیفیت بالای فروسیلس های تولید شده در ایران است. مقاله انجمن تولید کنندگان فروسیلیس را در آهن پویا بخوانید.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول فروسیلیس ایران

فروسیلیس ایران در آهن پویا عرضه می شود؟
بله آهن پویا از تولید کنندگان کشور حمایت می کند و فروسیلیس ایران که با کیفیت بسیار بالایی در کارخانه ها ساخته می شوند را ارائه می دهد.
فروسیلیس ایران هزینه کمتری نسبت به فروسیلیس وارداتی دارد؟
بله زیرا در خرید فروسیلیس تولید ایران نیازی به پرداخت عوارض گمرکی نیست و هزینه ها به شدت کاهش می یابد، علاوه بر آن فروسیلیس ایران که در برترین کارخانه های کشور تولید می شوند بسیار با کیفیت هستند و نیازی به خرید فروسیلیس وارداتی نیست.