نمودار قیمت آهن

به جهت این که آهن جزء اصلی ترین کالاهای مورد استفاده در صنعت، ساختمان سازی، خودروسازی و هم چنین صنایعی مانند پتروشیمی است، نمودار قیمت آهن و تغییراتی که در آن روی می ‌دهد به صورت مستقیم بر عرضه محصولات فولادی و رونق بازار تأثیر می گذارد، بنابراین با توجه به تغییرات نمودار آهن آلات می توان قیمت آهن را پیش بینی کرد. البته در شرایط کنونی که اقتصاد داخلی کشور بسیار شکننده است به قطع نمی ‌توان نظریه ای ارائه کرد. چرا که پیش ‌بینی قیمت ها کار دشواری است. همین ملاحظات سبب شده است تا خرید آهن آلات و مشتقات آن ها، خریداران و مصرف‌کنندگان این محصولات را دچار تردید کند.

نمودار قیمت آهن

بررسی نمودار قیمت آهن

با مطالعه مقدمه، قطعاً متوجه شدید که شرایط کنونی ایجاب می کند تا با استفاده از نمودار قیمت آهن، پیش بینی های لازم را قبل از خرید آهن آلات انجام دهید. بررسی نمودار قیمت آهن سبب می ‌شود تا با پیش بینی درست و رصد کردن افزایش و کاهش قیمت‌ ها در زمان مناسب، خرید خود را انجام دهید. گمانه ‌زنی‌ ها و به دست آوردن اطلاعات صحیح از طریق فعالان حوزه فولاد و هم چنین افرادی که به طور مستقیم در صنایع فولاد فعالیت می کنند، نقش بسزایی در بررسی و پیش بینی قیمت آهن آلات دارد. به طور کلی عواملی که بر قیمت آهن تأثیر می گذارند، از شرایط نابسامان اقتصادی نشأت می گیرند. همان طور که شاهد هستید قیمت ارز به صورت روزانه و حتی گاهی ساعتی در حال تغییر است و این خود از اصلی ترین دلایل بالا رفتن قیمت آهن آلات است. با توجه به اینکه بالا رفتن قیمت ارز موجب افزایش قیمت مواد اولیه می ‌شود، بنابراین محصولات فولادی تولید شده نیز دستخوش افزایش قیمت خواهند شد. از جمله موارد دیگری که باعث افزایش قیمت آهن می شود، تورم بالا است. افزایش قیمت فلزات گران بها مانند طلا و از همه مهم تر تحریم ‌های اقتصادی و ممنوعیت‌ های خرید و فروش نیز سهم عمده ای در بالا رفتن قیمت آهن دارند. در تصویر زیر نمودار قیمت آهن ارائه شده در وبسایت آهن پویا است. این نمودار هر 15 روز بروز رسانی می شود. شما می توانید روند نزولی و صعودی قیمت آهن را در  وبسایت آهن پویا، مشاهده و بررسی کنید.

بررسی نمودار قیمت آهن

تحلیل نمودار قیمت آهن

به دلیل اهمیت بالای آهن در صنعت به عنوان یک کالای استراتژیک معمولاً برای تحلیل نمودار قیمت آهن باید پارامتر های مختلفی را در نظر بگیرید، بنابراین کارشناسان از دو روش تکنیکال و بنیادی جهت پیش بینی قیمت آهن استفاده می‌ کنند. در روش تحلیل بنیادی، افراد متخصص و تحلیلگران با استفاده از داده های واقعی مانند اخبار اقتصادی و در نظر گرفتن پارامتر های مؤثر بر قیمت آهن، پیش‌بینی ‌های خود را به صورت طولانی مدت انجام می ‌دهند. اما در روش تکنیکال، تحلیل گران با توجه به الگو های قیمتی تغییرات بازار را در بازه های زمانی کوتاه مدت، بلند مدت و حتی میان مدت پیش بینی می کنند. به طور کلی تحلیل نمودار قیمت آهن و استفاده از نظرات کارشناسان و تحلیلگران در راستای پیش بینی تغییرات به وجود آمده در بازار، امری بسیار مهم است. حال بهتر است بدانیم کدام یک از روش ‌های تحلیل نمودار قیمت آهن، بیشتر به خریداران کمک می کند. شاید تحلیل تکنیکال به دلیل ارائه پیش‌بینی در بازه های زمانی متفاوت برای خریداران جذابیت داشته باشد. اما لازم به ذکر است که گاهی اوقات کسب اطلاع از طریق اخبار و کنترل قیمت ها که در کشور ما هر از گاهی انجام می شود، که این خود می تواند دلیلی باشد برای برتری روش بنیادی، چرا که عوامل بسیاری مانند بودجه‌ های عمرانی، اخبار مربوط به تغییر قیمت دلار، حذف ارز، تورم، عوارض موجود برای تولیدات فولادی، سیاست‌ های وزارت صمت، افزایش و کاهش سهام در بورس و ... بر قیمت نهایی تأثیرگذار هستند. در کشور ما هنگام قیمت گذاری گاهی اوقات وزارت خانه ‌هایی مانند وزارت صمت، تصمیم می ‌گیرند که قیمت ها را به صورت دستوری وضع کنند، بنابراین هنگام تحلیل نمودار قیمت آهن بهتر است در رابطه با مصوبات تعیین شده در وزارت صمت اطلاعات کافی داشته باشید. این وزارت خانه برای تعیین کردن قیمت پایه محصولات فولادی فرمولی را ارائه کرده است. به علاوه عرضه کردن مقاطع فولادی در بازار بورس یکی دیگر از عواملی است که در قیمت آن تأثیر زیادی دارد. بهتر است خریداران قبل از انجام هر کاری از راهنمایی و مشاوره کارشناسان فعال در حوزه فولاد و آهن آلات استفاده کنند. شما می توانید برای مشاهده نمودار قیمت آهن به وبسایت آهن پویا مراجعه کنید. آهن پویا فروشگاه اینترنتی معتبری است که در زمینه فروش آهنآلات فعالیت دارد. هم چنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آهن پویا در ارتباط باشید و پس از بررسی های لازم در نمودار آهن، خرید کنید.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن