فرومنگنز پر کربن

فرومنگنز چیست؟ فرومنگنز یک نوع فروآلیاژ فلزی است که در شکل های پر کربن، متوسط کربن و کم کربن روانه بازار می شود. ترکیب آهن و منگنز موجب می ‌شود که این فروآلیاژ با کیفیت بسیار بالا به دست آید. منگنز یکی از فلزات استراتژیک و مهم در صنایع مختلف مانند فولاد و چدن محسوب می شود. با توجه به اهمیت بسیار بالای این فلز در ساخت فولاد، به عنوان یکی از مهمترین پرکاربردترین فروآلیاژها در صنایع مختلف می توان از آن نام برد. منگنز که در گروه ‌های فولاد معمولا حضور دارد، از دیرباز تا به امروز به عنوان یک فروآلیاژ کاربردی به واسطه کیفیت بسیار بالای آن در صنایع مختلف از آن استفاده می شود. اگر بخواهیم به معرفی فروآلیاژها و کاربرد آن ها در صنایع مختلف و برای تولید فولاد و چدن بپردازیم، بدون شک منگنز را به عنوان گسترده ترین فروآلیاژ باید نام ببریم. 90% از منگنزی که تولید می ‌شود به واسطه کیفیت بسیار بالای آن در صنایع فولادی مصرف خواهد شد. با توجه به آنالیز فرومنگنز پر کربن، درخواست ها برای خرید آن به صورت خاص و با مقدار مشخصی از منگنز داده می شود. بررسی استانداردهای موجود ASTM نشان می دهد که فروآلیاژها در دسته های مختلف می توانند قرار گیرند. با این حال لقب مهمترین دسته به فرومنگنز پر کربن اطلاق خواهد شد.

فرومنگنز پر کربن

قیمت فرومنگنز پر کربن

کیفیت بسیار بالای فرومنگنز پر کربن و کارایی آن در صنایع مختلف موجب شده که بسیاری از فعالان در حوزه‌ های صنعتی مختلف به دنبال قیمت آن باشند. با توجه به اینکه برای تولید فرومنگنز پر کربن از عناصر مختلف مانند منگنز، سیلیسیم، کربن، فسفر و گوگرد استفاده می شود، قیمت گذاری این محصول نیز با توجه به شرایطی خاص می ‌تواند متفاوت باشد. تعیین قیمت فرومنگنز در حالت کلی بسته به کیفیت تولید آن صورت می پذیرد. قاعدتا هر اندازه کیفیت و گرید فرومنگنز تولید شده بیشتر باشد، باید با افزایش قیمت آن نیز مواجه شویم. اگر بخواهیم به یکی از مهم ‌ترین عوامل موثر بر قیمت فرومنگنز پر کربن اشاره کنیم، قیمت مواد معدنی و متریال به کار رفته برای تولید این فروآلیاژ را می توانیم نام ببریم. با وجود اینکه بخش عمده ‌ای از مواد اولیه برای تامین این ماده در کشور ما تامین می شود ولی از تاثیر نوسانات ارز نباید در قیمت فرومنگنز پر کربن غافل شویم. مجموعه های تولیدی فرومنگنز در داخل کشور با توجه به اینکه محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می ‌کنند، معمولا شرایط دیگری نیز برای اعلام قیمت فرومنگنز پر کربن در نظر می گیرند. به عنوان مثال هر اندازه میزان صادرات افزایش یابد، بازار داخلی با کاهش محصول مواجه می ‌شود. این شرایط می ‌تواند بر قیمت فرومنگنز پر کربن اثر گذاری خود را نشان دهد. کیفیت بسیار بالا، دوام بی ‌نظیر و هزینه تعمیر و نگهداری پایین موجب شده که فرومنگنز پر کربن به عنوان یک محصول کاربردی در تولید قطعات ریخته گری آهن و تولید الکترودهای جوشکاری شناخته شود. با توجه به این موارد معمولا خریداران برای استفاده از این فرومنگنز پر کربن به دنبال خرید محصول تولید شده از برندی معتبر هستند. در این بین کارخانجات تولیدی کشور نیز سعی بر آن دارند به منظور افزایش فروش فرومنگنز پر کربن از قیمت گذاری رقابتی بهره ببرند. اگر به دنبال اطلاع از قیمت فرومنگنز پر کربن هستید و قصد دارید با بهترین نرخ، این فروآلیاژ را خریداری کنید، مجموعه آهن پویا به واسطه فعالیت گسترده ‌ای که در این زمینه انجام می دهد با شما نهایت همکاری را خواهد نمود. برای اطلاع از قیمت هر کیلو فرومنگنز پر کربن، فرومنگنز کم کربن و فرومنگنز متوسط کربن می توانید با مراجعه به وب سایت آهن پویا نیاز خود را برطرف کنید.

قیمت فرومنگنز پر کربن

آنالیز فرومنگنز پر کربن

آنالیز فرومنگنز پر کربن به آزمایشی اطلاق می شود که در آن باید تمام عناصر شیمیایی موجود و درصدهای به کار رفته در آن تعیین شوند. با توجه به حساسیت بسیار بالایی که خریداران برای استفاده از فرومنگنز پر کربن به خرج می دهند، همواره به دنبال آنالیز این فروآلیاژ کاربردی هستند. شرکت های تولیدی نیز با بررسی شرایط سعی بر آن دارند که بالاترین استاندارد را برای تولید فرومنگنز پر کربن در نظر گیرند. فرومنگنز پر کربن به عنوان یکی از آلیاژهای کاربردی منگنز، از سنگ معدنی منگنز به صورت مستقیم ذوب می‌ شود. برای آنالیز فرومنگنز پر کربن باید محتوای منگنزی که مورد استفاده قرار می گیرد بین 70 تا 80 درصد از وزن محصول انتخاب شود. در واقع می توان میزان کربن به کار رفته در تولید فرومنگنز پر کربن را بین 6 تا 7 درصد وزن محصول برشمرد. این مقدار در برخی از کارخانجات تولیدی تا 8 درصد نیز در نظر گرفته می شود. فرومنگنز با کربن بالا به واسطه درصد مناسبی از کربن موجود می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عالی در برابر حرارت، مقاومت بی نظیر خود را نشان دهد. این خاصیت به همراه خواص گوگرد زدایی یک محصول فوق العاده برای صنایع شیمیایی، متالورژی و صنایع فولادی تولید می کنند.
در بررسی دقیق و آنالیز فرومنگنز پر کربن پارامترهایی مانند زمان، دما و پایه بار می‌توانند با حساسیت بالایی بررسی شوند. به همین علت برای بازاریابی، این مقادیر به شدت مد نظر قرار می گیرند. برای تولید فرومنگنز، سنگ معدنی سیلیس باید با مقدار 7 تا 8 درصد در نظر گرفته شود. بد نیست بدانید سنگ منگنزی که در کشور ایران وجود دارد دارای سیلیس 23 درصد است. به همین دلیل برای تولید فرومنگنز پر کربن معمولا سنگ منگنز را از خارج کشور تامین می کنند.

آنالیز فرومنگنز پر کربن

تولید فرومنگنز پر کربن

کارخانجات تولیدی فرومنگنز در داخل کشور با رعایت استانداردهای لازم، روی به فراهم کردن این فروآلیاژ برای به کار بردن در صنایع مختلف می آورند. معمولا برای ساخت فرومنگنز در کوره های قوس آن را به صورت واکنش کاهشی توسط کربن تولید می کنند. با این حال برای تولید فرومنگنز پر کربن به واسطه کیفیت بسیار بالاتری که دارد حساسیت بالاتری به خرج داده می ‌شود. فرآیند تولید فرومنگنز پر کربن نسبت به تولید فرو سیلیکو منگنز آسان تر است. با توجه به اینکه برای تولید فرو سیلیکو منگنز درجه حرارت بسیار بالاتری به منظور دستیابی به سیلیسیوم مورد نظر نیاز است، کاری دشوارتر برای طی کردن این روند، کارخانجات تولیدی پیش رو دارند. در حال حاضر برای تولید فرومنگنز پر کربن، منگنز متوسط کربن و فرومنگنز کم کربن از کوره های بلند و کوره های قوس الکتریک استفاده می ‌شود. اضافه شدن مقداری مناسب آهک، دولومیت، کک و اکسید منگنز به همراه کوارتز به‌ خوبی می ‌تواند فرآیند تولید این فرآورده را طی کند. مقدار منگنزی که برای تولید انواع فرومنگنز به کار می رود با درصدهای گوناگون همراه است. برخی از کارخانجات تولیدی در این پروسه معمولا سنگ منگنزی که به کار می ‌برند را با 40 درصد منگنز در نظر می گیرند. اضافه شدن سرباره هایی مانند آهک به همراه کک در دمای 1200 تا 1400 درجه سانتیگراد به خوبی می ‌تواند محصول کاربردی در اختیار مصرف کننده قرار دهد. بسته به شرایط مختلف و برای به کار بردن در صنایعی مانند تولید لاک های رنگی، ساخت کودهای شیمیایی و گیاهی، ساخت مواد اکسید کننده و ضدعفونی و پوشش الکترودهای جوشکاری، نوع فرومنگنز تولید شده با تفاوت هایی همراه است. امروزه کارخانجات مختلف در داخل کشور با رعایت بالاترین استانداردهای داخلی و بین ‌المللی، روی به تولید فرومنگنز پر کربن می آوردند. بسته به نیاز مشتری برای تولید فرومنگنز از معیارهای مختلفی استفاده می شود. به کارگیری مجهزترین دستگاه ها و به روزترین تجهیزات و استفاده از دانش پرسنلی ماهر، این امکان را فراهم می‌ کند که خروجی کارخانجات تولیدی فرومنگنز پر کربن در کشور با بالاترین استاندارد در اختیار مصرف کننده قرار گیرند.

تولید فرومنگنز پر کربن

قیمت روز فرومنگنز پر کربن

قیمت روز فرومنگنز پر کربن چگونه است؟ قیمت هر کیلو فرومنگنز پر کربن، فرومنگنز کم کربن و فرومنگنز متوسط کربن چقدر است؟ بهترین قیمت گذاری را کدام مجموعه برای محصولات خود در نظر می گیرد؟ تفاوت فرومنگنز کم کربن و فرومنگنز پر کربن در چیست؟ تمام این سوالات می ‌توانند به عنوان بخشی از نیازهای شما همواره مطرح شوند. با توجه به اینکه قیمت گذاری فرو آلیاژ ها و مقاطع فولادی و آهنی به صورت روزانه اعلام می ‌شود، فعالان در این حوزه به دنبال مرجع رسمی برای دریافت قیمت روزانه این محصولات هستند. با توجه به این شرایط مجموعه آهن پویا به واسطه فعالیت گسترده ای که دارد، سعی کرده نیازهای شما را در زمینه ‌های مختلف برطرف کنند. برای دریافت قیمت روز فرومنگنز پر کربن و اطلاع از شرایط خرید و فروش این محصول می توانید نیاز خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان و مشاوران فعال در مجموعه آهن ‌پویا به صورت روزانه پاسخگوی نیازهای شما هستند. همواره تاکید می شود با توجه به اینکه برای تولید انواع فروآلیاژها از استانداردهای مختلفی استفاده می کنند، سعی کنید نیاز خود را از مرجع معتبر دریافت کنید. آهن پویا به عنوان یکی از بزرگترین و فعال ترین مجموعه های خدماتی در زمینه فروش انواع فروآلیاژها سعی می کند به صورت آنلاین در سریع ترین زمان نرخ محصولات را به شما اعلام کند.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول فرومنگنز پر کربن

مواد اولیه اصلی فرومنگنز پر کربن چیست؟
این آلیاژ از ترکیب آهن، منگنز، کربن، فسفر و گوگرد تهیه می شود. درصد زیادی از آلیاژ فرومنگنز پر کربن تشکیل شده از منگنز و کربن است.
قیمت فرومنگنر پر کربن در آهن پویا مناسب است؟
محصولات آهن پویا به طور مستقیم از درب کارخانه تهیه می شوند و همین امر باعث شده است محصولات این مرکز فروش بسیار مقرون به صرفه باشد.