آنالیز فرومنگز

آنالیز فرومنگنز آزمایشی است که تمام عناصر شیمیایی موجود و درصد آن ها در فرومنگنز را تعیین می کند. فرومنگنز (FeMn) نوع دیگری از فروآلیاژ با محتوای بالای منگنز است که از حرارت دادن مخلوط سنگ معدن منگنز با کربن، در کوره تحت یک واکنش تجزیه حرارتی ساخته می شود و به عنوان یک اکسید زدا و یک عنصر آلیاژی در فولاد استفاده می گردد. ذخایر عمده فرومنگنز در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، مکزیک، فرانسه و استرالیا و سایر کشورها یافت می شود. تقاضای رو به رشد فولاد و بخش ‌های آلیاژ آلومینیوم، محرک اصلی بازار فرومنگنز هستند. فرومنگنز یک ماده اولیه ضروری برای تولید فولاد و آهن است. بسته به محتوای کربن، فرومنگنز به دو دسته فرومنگنز پرکربن و فرومنگنز کم کربن طبقه بندی می شود.
همچنین این محصول به عنوان گاز زدایی، اکسید زدا و فولاد گوگرد زدایی برای حذف نیتروژن و سایر عناصر خطرناکی که در طی فرآیند ذوب آهن یافت می شوند، استفاده می گردد و خواص مکانیکی مانند مقاومت در برابر سایش و سخت شدن فولادهای ویژه را بهبود می بخشد. امروزه گریدهای فرومنگنز در تعداد زیادی از محصولات صنعتی و مصرفی کاربرد دارند. شما عزیزان می توانید برای خرید و کسب اطلاعات درباره انواع فروآلیاژ از جمله فرو نیوبیوم، فرو منگنز، فرو سیلیکون و ... با کارشناسان آهن پویا تماس بگیرید.

آنالیز فرومنگنز کم کربن

آنالیز فرومنگنز کم کربن نیز برای بررسی مقدار کربن در فرومنگنز انجام می شود. فرومنگنز کم کربن در چدن به منظور مقابله با اثرات بد گوگرد استفاده می شود. در صنعت فولاد، به عنوان یک اکسید زدا عمل می کند، بنابراین خواص کاری فولاد را بهبود می بخشد.

آنالیز فرومنگنز کم کربن

آنالیز فرومنگز پر کربن

فرومنگنز پر کربن یکی از پرکاربردترین فروآلیاژها در جهان است. فرومنگنز پر کربن یک آلیاژ منگنز است که مستقیما از سنگ معدن منگنز ذوب می‌شود. در آنالیز فرومنگنز پر کربن، محتوای منگنز باید بین 70 تا 80 درصد وزنی و میزان کربن بین 6 تا 7 درصد وزنی باشد. فرومنگنز با کربن بالا، یک آنتی اکسیدان عالی با محتوای کربن بالا و مقاوم در برابر حرارت و دارای خواص گوگرد زدایی و آنتی اکسیدانی است که در متالورژی، صنایع شیمیایی و صنایع فولاد کاربرد دارد. در طول تولید فرومنگنز کربن بالا، پارامترهایی مانند زمان، پایه بار و دما بر بازیابی منگنز تأثیر می‌گذارند.
در نهایت شرکت آهن پویا یکی از معتبرترین مراکز خرید آهن آلات صنعتی، خدمات خود را به مشتریان عزیز عرضه می دارد و با مراجعه به سایت این مجموعه می توانید کالای مورد نظر خود را از هر کجای ایران به صورت اینترنتی خریداری فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه فرومنگنز چیست؟ و چه کاربردهایی دارد با ما در آهن پویا همراه شوید.

نوشتن دیدگاه