برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه فرومنگنز چیست؟ و چه کاربردهایی دارد با ما در آهن پویا همراه شوید. ترکیب کردن منگنز و آهن در کارخانجات و به روش های خاص، به تولید یک نوع آلیاژ فلزی به نام فرومنگنز می انجامد. فرومنگنز تولید شده کاربردهای بسیار مهمی در صنایع مختلف دارد. صنعت چدن، صنایع فلزی و همچنین تولید آلیاژهای آهن، چند نمونه از مهم‌ترین صنایعی هستند که استفاده از آلیاژ فرومنگنز در آن ها نقش کلیدی دارد. به دلیل اهمیت بسیار بالای فرومنگنز، شرکت های متعددی در شهرهای بزرگ صنعتی اقدام به تولید این محصول می کنند. در ادامه با روش تولید فرومنگنز و مواد سازنده آن بیشتر آشنا می شویم. شما می توانید برای اطلاع از قیمت انواع میلگرد همچون قیمت میلگرد هشترود، ذوب آهن اصفهان و دیگر کارخانه های تولیدی فولاد با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

فرو منگنز از چه چیزی ساخته می شود؟

آگاهی از اینکه فرو منگنز از چه چیزی ساخته می شود و نحوه تولید آن به چه صورت است، می تواند ما را در شناخت بهتر این آلیاژ کمک کند. در این بخش به پاسخ جامع و کاملی برای این سوال خواهیم رسید. روش خاص و منحصر به فردی در آزمایشگاه ها و کارخانجات صنعتی کشور وجود دارد که در این روش، می توان با ترکیب کردن اکسید منگنز در دمای بسیار بالا و در حالت مذاب با وجود عنصر کربنی که به شکل کک یا زغال سنگ موجود است، به آلیاژ مهم فرومنگنز دست پیدا کرد. در تعاریف دیگری روش تولید فرومنگنز را به این صورت عنوان می کنند که از ترکیب کردن آهن و فلز منگنز می توان به فرومنگنز رسید، که در این ترکیب بیشترین درصد را (65 الی 95 درصد) منگنز تشکیل می دهد. بسته به درصد مواد استفاده شده در تولید فرومنگنز و شرایط تولید، می توان این آلیاژ بسیار مهم را در سه گروه فرومنگنز کم کربن، فرومنگنز متوسط کربن و فرومنگنز پرکربن جای داد که هریک در گریدهای متفاوتی قرار دارند. شما عزیزان می توانید برای خرید و کسب اطلاعات درباره انواع فروآلیاژ از جمله فرو نیوبیوم، فرو منگنز، فرو سیلیکون و ... با کارشناسان آهن پویا تماس بگیرید.

فرو منگنز از چه چیزی ساخته می شود؟

فرایند تولید فرو منگنز

فرایند تولید فرو منگنز به این صورت است که در کوره هایی با حالت قوس الکتریک یا استوانه ای شکل، این آلیاژ تولید می شود. فرایند تولید فرومنگنز با افزودن سنگ معدن، سنگ اکسید منگنز، دولومیت، کک و آهک کوارتز، آغاز می شود. این ترکیبات در تمام طول فرایند تولید، به شکل متناوب و یکنواخت در داخل کوره شارژ می شوند. کوره موردنظر در دمای مشخصی بین 1200 الی 1400 درجه سانتی گراد عملیات احیای منگنز را به کمک کک انجام می دهد. از آنجایی‌که آلیاژ فرومنگنز از اهمیت بسیار بالایی در صنایع مختلف برخوردار است و کاربردهای مهمی برای آن می توان نام برد، شرکت ها و فروشگاه های معتبر به صورت حضوری و اینترنتی اقدام به ارائه خدمات ویژه در این حوزه می کنند. آهن پویا یکی از فروشگاه های فعال و با سابقه در این زمینه است که خدمات مختلف و متنوعی را به عموم مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. شما می توانید محصولات موردنظر خود را با قیمت های مناسب و در بستری امن و راحت از طریق این مجموعه خریداری کنید.

 

 

نوشتن دیدگاه