آنالیز کنسانتره آهن

سنگ های آهن به صورت مستمر و مداوم برای تولید آهن و استفاده از آن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ های آهنی که از دل معان مختلف کشور استخراج می شوند، دارای ناخالصی ها و عناصر بسیار مختلفی هستند که باید برای عملیات کنسانتره سازی، مورد آنالیز کنسانتره آهن قرار بگیرند. در این صورت می توان مواد شیمیایی موجود در سنگ آهن و همچنین عیار دقیق آنها را مشخص کرد.

دلایل اهمیت آنالیز کنسانتره آهن

همچنین کمک گرفتن از آنالیز کنسانتره آهن برای تعیین وضعیت این سنگ ها در مراحل کانه آرایی و کنسانتره سازی نیز اهمیت زیادی دارد؛ زیرا در این مراحل باید ناخالصی های موجود در سنگ آهن از آن پاک شود و نیاز است تا در ابتدا مشخص شود چه میزان و چه نوع از ناخالصی در سنگ وجود دارد؛ بنابراین آنالیز کنسانتره آهن علاوه بر مشخص کردن میزان عیار و ارزش کنسانتره، می تواند باعث مشخص کردن ترکیب شیمیایی سنگ آهن و همچنین مراحل مورد نیاز برای دستیابی به یک کنسانتره مرغوب، شود.

آنالیز شیمیایی کنسانتره آهن

آنالیز شیمیایی کنسانتره آهن

کنسانتره های آهن از جمله سنگ های معدنی هستند که از دل معادن آهن استخراج می شوند. این کنسانتره ها از سنگ های آهن و توسط عملیات های مختلفی تولید می شوند. کنسانتره آهن دارای رنگ مشکی و سیاه بوده و از آن در صنایع مختلف برای تولید آهن و فولاد استفاده می کنند. یکی از مراحل مهم در تولید کنسانتره های آهن، آنالیز کنسانتره آهن است.
زمانی که سنگ های آهن استخراج می شوند، به جز سنگ آهن، یک سری عناصر و ناخالصی ها، به همراه آنها وجود دارد. این ناخالصی ها باید تا جای ممکن از سنگ آهن جدا شده تا عیار و در نتیجه ارزش و قیمت کنسانتره آهن افزایش پیدا کند. از این رو تحت آزمایش و آنالیزهای شیمیایی قرار گرفته تا میزان ناخالصی ها به صورت دقیق مشخص شود.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن