عیار کنسانتره آهن

یکی از مهمترین مواد اولیه برای تولید فولاد، کنسانتره آهن است. این ماده که از تبدیل سنگ آهن حاصل می شود، بعد از استخراج وارد چرخه کانه آرایی می شود. اولین و شاید یکی از مهم ترین مواردی که در رابطه با کنساتره آهن باید بدانید این است که، در کنسانتره آهن، عیار آن است که می تواند به صورت مستقیم بر روی قیمت و ارزش آن تأثیر گذار باشد.

عیار کنسانتره آهن چقدر است؟

کنسانتره های آهن جز سنگ های معدنی به شمار می روند که بعد از استخراج توسط دستگاه های قدرتمندی خرد خواهند شد. سپس این سنگ های خرد شده وارد عملیات کانی آرایی خواهند شد. این کنسانتره های دارای عیار بالایی از آهن بوده و ناخالصی های نامطلوبی ندارند. از این رو از آن ها برای تولید فولاد به صورت گسترده استفاده می کنند.
به صورت معمول عیار کنسانتره آهن بین عددهای 65 تا 67 درصد در نوسان است. از این رو بهترین کنسانتره آهن، کنسانتره ای است که دارای عیاری بیشتر از 65 درصد باشد.

عیار کنسانتره آهن چقدر است؟

عوامل موثر بر قیمت کنسانتره آهن

یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت و ارزش کنسانتره های آهن، عیار آهن ها است. هر چه عیار کنسانتره آهن افزایش پیدا کند، قیمت و ارزش آن هم بیشتر خواهد شد. منظور از عیار کنسانتره آهن نیز میزان و درصد آهن موجود در کنسانتره است. در کانی های استخراج شده از سنگ های آهن، علاوه بر خود عنصر آهن، یک سری عناصر و ناخالصی های دیگری نیز در آن وجود دارد.
این ناخالصی ها می توانند عیار کنسانتره آهن را تغییر داده و بر روی کیفیت نهایی کنسانتره به صورت مستقیم تأثیر بگذارند. البته در طی مراحل کانه آرایی و کنسانتره سازی تلاش می شود تا با دقت بالایی این ناخالصی را حذف کرده و عیار کنسانتره را افزایش دهند. بعد از انجام عملیات های مختلف برای حذف ناخالصی های موجود در کنسانتره آهن، این سنگ ها مورد آنالیز قرار گرفته و مقدار دقیق عیار آن ها محاسبه می شود.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اطلاعات پیش از خرید، با کارشناسان آهن پویا تماس حاصل فرمایید.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن