مشخصات کنسانتره سنگ آهن

کنسانتره سنگ آهن یکی از مهم ترین فرآیندها در تولید فولاد است. کنسانتره ها دارای عیار متوسط رو به بالایی هستند که مقداری آهن و دیگر عناصر در ترکیب آن ها وجود دارد. اغلب برای بالا بردن عیار این کنسانتره ها از روش های پیچیده و پیشرفته ای استفاده می شود تا کنسانتره سنگ آهن مرغوبی تولید شود. با توجه به این مسئله دلیل فرآوری سنگ آهن، کنترل، بالا بردن عیار سنگ، حذف عناصر مضر و ناخالصی ها، ایجاد ظاهر و داخلی یکدست است. سنگ آهنی که از معدن استخراج می شود دارای عناصر و ناخالصی هایی است که تا حد امکان باید از سنگ آهن جدا شوند، با این کار می توان کنسانتره آهنی با عیار بالا داشت. مهم ترین مشخصه که در مورد کنسانتره آهن باید بدانید عیار آن است. این عامل می تواند به صورت مستقیم در ارزش محصول تاثیر داشته باشد. کنسانتره ها اغلب دارای عیار بالایی از آهن هستند و همین ویژگی سبب شده به صورت گسترده ای در تولید فولاد استفاده شوند. عیار کنسانتره کاملا متفاوت است و اغلب بین 65 تا 68 درصد نوسان دارد، با توجه به این موضوع بهترین و مرغوب ترین کنسانتره باید عیاری بیشتر از 65 درصد داشته باشد.

مشخصات کنسانتره سنگ آهن

آنالیز کنسانتره سنگ آهن

همانطور که می دانید سنگ آهن بیشتر برای تولید آهن استفاده می شود و کنسانتره آن در صنایع فولاد سازی کاربرد دارد. این سنگ آهن ها از معادن گوناگونی استخراج می شوند و دارای عناصر مختلف و ناخالصی های زیادی هستند، از این رو برای کنسانتره سازی باید مورد آنالیز قرار بگیرند. با آنالیز دقیق سنگ آهن ترکیبات شیمیایی آن مشخص می شود و می توان مراحل لازم برای رسیدن به یک کنسانتره مرغوب را به دست آورد. علاوه بر سنگ آهن کنسانتره نیز باید مورد آنالیز قرار بگیرد تا میزان عیار و ارزش محصول مشخص شود.

آنالیز کنسانتره سنگ آهن

عامل موثر در قیمت کنسانتره سنگ آهن

مهم ترین و مستقیم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت گذاری این محصولات عیار آهن است که هرچه عیار آهن بیشتر باشد قیمت کنسانتره بیشتر می شود. عیار کنسانتره با ناخالصی های موجود در سنگ آهن رابطه عکس دارد به گونه ای که هرچه میزان این ناخالصی ها کمتر باشد عیار کنسانتره بیشتر خواهد بود. شما می توانید کنسانتره سنگ آهن را از فروشگاه آهن پویا بخرید و برای کسب اطلاعات درباره مشخصات کنسانتره سنگ آهن به وب سایت آهن پویا مراجعه کنید و پس از بررسی های لازم آن را بخرید.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن